| دانلود قالب جوملا | کولر صنعتی | گرماتاب | اسکوتر برقی | خرید وی پی ان | دوربین مدار بسته | اخبار استقلال

اپوکسی چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اپوکسی چیست؟ تعاریف و مظاهر

اپوکسی به طور گسترده ای توسط بسیاری از صنایع استفاده می شود که تعریف آن کمی بر اساس برنامه کاربردی متفاوت است.

تعریف اپوکسی:

 • اپوکسی یک کلاس رزین است که از طریق پلیمریزاسیون از اپوکسیدها حاصل می شود. اپوکسی ها عمدتا در چسب ها و پوشش ها استفاده می شوند.
 • اپوکسی یک رزین گرمازا است که قادر به تشکیل ساختارهای متقابل پلیمری است.
 • اپوکسی با چسبندگی و چسبندگی قوی مشخص می شود، مخصوصا وقتی که برای پوشش های کف استفاده می شود.

پلیمری مبتنی بر اپوکسی مکانیکی قوی است، از لحاظ شیمیایی مقاوم به تخریب از عناصر شیمیایی در فرم جامد است و در هنگام تبدیل از مایع به جامد بسیار چسبنده است. طیف گسترده ای از مواد شیمیایی اپوکسی پایه وجود دارد که از آن می توان سیستم پوشش اپوکسی را تهیه کرد. اپوکسی ها چیست؟ سیستم های پوششی اپوکسی حاوی دو جزء، رزین ها و سخت کننده ها هستند. جزء رزین معمولا نور است، گاهی اوقات تقریبا روشن رنگ و تقریبا بوی رایگان است. حجیم کننده ها معمولا تاریک هستند و بوی کمی دارند. هنگامی که این دو مولکول مخلوط می شوند، آنها به صورت شیمیایی به هم متصل می شوند و هنگامی که واکنش شیمیایی به پایان رسید، آنها یک ماده پلاستیکی قوی و سخت را تشکیل می دهند.

کاربرد اپوکسی ها در زیر آب

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اپوکسی های زیر آب به طور کلی دارای چسبندگی خوب به عالی در بیشتر سطوح غوطه ور است(به عنوان مثال تعمیر فوق العاده کشتی و قایق)؛ با این حال، سطوح فولاد در محیط آب شور ممکن است یک مشکل باشد. چنین سطوح اغلب توسط یک سیستم محافظ کاتدی محافظت می شود. این سیستم ها از جریان الکتریکی برای سرکوب خوردگی استفاده می کنند. فلزات متفاوتی در آب شور نیز سلولهای کوچک الکتریکی را تشکیل می دهند.
از آنجایی که پیوند اپوکسی به علت جذب مولکولی ذرات شارژ شده است، اتهامات الکتریکی موجود، شناخته شده یا ناشناخته، می تواند باعث ایجاد تداخل در اتصال اپوکسی شود. بهتر است برای آزمایش پوشش های زیر آب برای مشکلات احتمالی چسبندگی کاتدی اگر در تنظیمات دریایی روی سطوح فولادی استفاده می شود

کفپوش اپوکسی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کفپوش اپوکسی جایگزین مناسبی نسبت به پوشش های قدیمی میباشد رنگ اکسیر پرگاس در پروژه های بسیاری در زمینه های مختلف اقدام به اجرای کفپوش اپوکسی و کفپوش ورزشی پلی یورتان . کفپوش پلی یورتان زمین اسکیت و کفپوش اپوکسی باشگاه بدنسازی میکند کفپوش اپوکسی در مدارس و مراکز مراقبت روزانه پوشش اپوکسی با عملکرد بالا بهترین انتخاب برای مدارس، مراکز مهد کودک و مهد کودک ها می باشد پوشش اپوکسی از پوشش دندانپزشکی به محوطه دانشگاه بهترین حفاظت برای کف بتنی است. نصب انواع پوشش در مدارس مزایای بسیاری برای کارکنان و دانش آموزان دارد زیرا طبقه اپوکسی: مقاومت در برابر ضربه و لکه ها آسان است برای حفظ، زیبایی و ایمن پوشش اپوکسی نیز سرمایه گذاری خوبی برای استقرار است، زیرا آن را یکی از بهترین ارزش برای پول می داند. کفپوش اپوکسی: پوشش مقاومتی در مراقبت از کودکان، مدارس راهنمایی و دبیرستان ها و حتی در دانشگاه های بزرگ، پوشش کف در سطح بالای ترافیک قرار دارد. پوشش اپوکسی با کارایی بالا یک راه عالی برای جلوگیری از آسیب دیدن این ترافیک به علت مقاومت در برابر شوک است. سال گذشته در فروشگاه های تجاری و فرودگاه ها، سالانه سالانه از هر گونه زیان مالی همچنان ادامه خواهد یافت. سطح غیر لغزش آن روزانه جوانان را نیز به ارمغان می آورد. این نیز یک گزینه جالب برای پوشش کف در سالن ورزش و کفپوش ورزشی کفپوش پلی یورتان ورزشی کارخانه رنگ و تولید رنگ اپوکسی اکسیر با اجرا کننده کفپوش اپوکسی خدمات را ارائه میدهد مناسبترین گزینه برای کفپوش باشگاه بدنسازی و کفپوش باشگاه ورزشی میتوان از محصول کفپوش اپوکسی بدنسازی نام برد کفپوش پلی یورتان ورزشی نیز گزینه مناسبی برای کف باشگاه بدنسازی است.

کفپوش پلی اورتان بیمارستانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

این کفپوش به دلیل مقاومت مكانيكي، فشاري، سايشي و ضربه ای بالا و نیز دارا بودن خواص ضد ميكروبي مطلوب ، بعنوان مناسب ترين کفپوش بهداشتي به حساب می آید.
ضمناً کفپوش های پلی اورتان به دلیل دارا بودن خواص الاستیسیته و کشسانی بالایی که دارند ، در مقابل ترک ، پارگی و تحمل ضربه نسبت به کفپوش های اپوکسی در میان کفپوشهای مراکز بهداشتی ارجحیت دارند.
کفپوشهای پلی اورتان بیمارستانی مقاومت مکانیکی ، فشاری و ضربه ای بالایی دارند. قابلیت الاستیسیته و انعطاف پذیری بالا از دیگر خواص این کفپوشها می باشد. همچنین محیط را از آلودگی و گرد و غبار ناشی از فرسایش دستگاهها دور نگه می دارند. در برابر نفوذ آب، روغن و سایر آلاينده‌ها مقاوم هستند. اجرای کفپوشهای پلی اورتان بیمارستانی بصورت یکپارچه و بدون درز انجام می گیرد که اين امر از تجمع آلودگي‌ در درزها جلوگيري مي‌كند. این کفپوشها ، جرم نمی گیرند و سطحي بهداشتي، ضد رویش قارچ و کپک ایجاد می کنند.
کفپوش پلی اورتان بیمارستانی سبک و کم حجم بوده (ضخامت کفپوش اجرایی 1 الی 3 میلیمتر) و در برابر اشعه ماوراء بنفش ، مقاوم می باشد. (Anti-UV)
از این کفپوشها در راهروها و اورژانس بیمارستان ها، کلینیک ها، آی سی یو و اتاق ‌های عمل استفاده می شود..

کفپوش صنعتی اپوکسی چیست

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
Widgetkit

به رویه‌ها و لایه‌هایی که بر روی کف یک ساختمان یا هر مکان دیگر پوشانده شود کفپوش می گویند. یکی از انواع مهم کفپوشها ، کفپوش صنعتی می باشد که بر اساس ترکیبی از رزین ها و سخت کننده ها ساخته شده است. هنگامی که با هم مخلوط می شوند، رزین و سخت کننده به صورت شیمیایی با یکدیگر واکنش نشان می دهند تا یک ماده پلاستیکی سفت و سخت تولید کنند. یکی از انواع کفپوشهای صنعتی ، کفپوش اپوکسی می باشد که اغلب در مناطق ترافیکی سنگین مانند محیط های صنعتی، بیمارستان ها و یا سالنهای ورزشی استفاده می شود

کفپوش اپوکسی يا پولي پوكسايد یک محصول دو جزئی میباشد که دارای خواص مقاومتی عالی از جمله مقاومت مکانیکی بالا ، مقاومت سایشی بالا ، مقاومت شیمیایی عالی در برابر مواد قلیایی و اسیدها ، روغن هاو چربی ها بوده و به دلیل دارا بودن سطحی صاف و صیقلی ، مورد استفاده وسیعی در سالن های تولیدی مراکز صنعتی ، شیمیایی ، بیمارستانی ، نیروگاهی ، فرودگاهی و ….. پیدا کرده است. این کفپوش اغلب به روی سطوح بتونی و حتی سالن هایی که قبلا کفپوش های سنگی و موزائیک شده اند استفاده می گردد ، ولی در عین حال جهت سطوح فلزی نیز مناسب می باشد. کفپوش اپوکسی به طور کلی محصولی دو بخشی بوده و در حقیقت پلیمری می باشد که از واکنش رزین اپوکساید با سخت کننده پلی آمین حاصل می شود.

رنگ های صنعتی


کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی بر اساس الزامات عملکرد محصول بنا شده است. این کفپوش دارای نسبت معینی از ماده سخت کننده و سطح مشخصی از رزین اپوکسی می باشد. نسبت این دو جزء از محصولی به محصول دیگرمتفاوت است. استفاده از یک سخت کننده نامناسب می تواند منجر به یک محصول کم کاتالیز شده و یا بیش از حد کاتالیز شود که این خود از کیفیت کفپوش می کاهد. ساختار شیمیایی کفپوش اپوکسی‌ها این امکان را می‌دهد که ترکیبات گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود. به طور کلی اپوکسی‌ها را با چسبندگی بالا، مقاومت شیمیایی و گرمایی ، خواص عالی مکانیکی و مقاومت الکتریکی بسیار خوب می‌شناسند. بسیاری از خواص اپوکسی‌ها را می‌توان تغییر داد، برای مثال کفپوش اپوکسی‌های پرشده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند نیز وجود دارد و این در حالی است که کفپوش اپوکسی‌ها معمولا عایق الکتریکی هستند. برخی از انواع کفپوش اپوکسی که دارای خاصیت عایقی/رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارند در الکترونیک کاربرد دارند. در انتخاب یک کفپوش صنعتی باید تصمیم صحیحی بگیرید. کف پوشی که انتخاب می کنید تاثیر زیادی بر عملیات روزمره و کیفیت کارتان دارد. کفپوشهای صنعتی بر دو نوعند: کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان کفپوش اپوکسی فوق العاده با دوام و مقاوم در برابر هر نوع سایش است. . علاوه بر این، کفپوش اپوکسی مقاوم به انواع مواد شیمیایی و باکتری ها است، بنابراین یکی از کاربردهای مهم آن استفاده در محیطهای آنتی باکتریال و صنعتی می باشد.

 • Widgetkit Slideshow

  اسلاید شو

 • Widgetkit Slideset

  اسلاید ست

 • Widgetkit Gallery

  گالری

 • Widgetkit Map

  نقشه

 • Widgetkit Accordion

  آکاردئون

 • Widgetkit Lightbox

  لایت باکس

 • Widgetkit Spotlight

  اسپات لایت

 • Widgetkit Twitter

  توییتر

 • Widgetkit Media Player

  چند رسانه ای

مزایای پوشش اپوکسی صنعتی

 • اپوکسی ها انتخاب مناسبی برای پوشش دهندگی سطوح می باشند.
 • آنها حفاظت مطلوبی را در برابر سایش زیاد، ذرات صوتی، آشفتگی، مایعات خورنده، درجه حرارت بالا / پایین، ضربه و نیروی فشاری فراهم می کنند.

موادی که به عنوان زیرلایه کفپوش اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

 • آلومینیوم
 • فولاد کربن
 • فولاد گالوانیزه
 • فایبر گلاس
 • پلی استر
 • سرامیک
 • مس
 

هزینه کفپوش اپوکسی چقدر است؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

Beautiful and handcrafted icons for web and print projects

بهترین اپوکسی ها گران هستند، به ویژه اپوکسی های صنعتی. اگر اپوکسی های ارزان قیمت را در بازار پیدا کنید، احتمال این است که آنها با تخلیه کننده ها یا حلال های با کیفیت پایین تخلیه شوند. این اپوکسی ها رقیق شده اند اپوکسی هایی هستند که کمتر عمل می کنند و برای استفاده های مکرر و همچنین اپوکسی های مقاوم در صنعت مقاوم نخواهند شد. کسب و کارهایی که به دنبال اپوکسی کف هستند توصیه می شود که در یک پوشش مقاومتی مقاوم در برابر صنعتی سرمایه گذاری کنند و از اپوکسی های رقیق شده جلوگیری کنند. همانطور که گفته های قدیمی می گوید "شما چیزی را که برای آن پول پرداختی" را دریافت می کنید.

 

کفپوش اپوکسی در صنعت داروسازی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

در صنعت داروسازی، تأسیسات تولیدی کارخانجات بصورت مکرر مورد بازرسی و بازبینی قرار می گیرند.
امکانات بهداشتی درمانی بایستی به طور مداوم تحت نظارت باشند. علاوه بر این، بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی نیاز به تمیز کردن مکرر دارند . پس باید از کفپوشهایی استفاده کنند که نسبت به استفاده از محصولات پاک کننده ، آسیب نبینند. تجهیزات پزشکی نیاز به طبقه ای مناسب برای دسترسی به صندلی چرخدار و برای سالمندان و کودکان خردسال دارند. بنابراین طبقات باید به گونه ای طراحی شوند تا از هرگونه ضربه دیدن از سقوط تجهیزات ممانعت کند. به همین دلیل است که در این گونه موارد کفپوش پلی یورتان نسبت به کفپوش اپوکسی ارجحیت دارد.
با توجه به استریل بودن محیطهای بهداشتی بایستی کفپوشی مد نظر قرار بگیرد که آلودگیها را تا حد امکان به خود جذب نکند. در شرکتهای تولیدات دارویی باید از کفپوش اپوکسی استفاده شود که بمنظور ایجاد یک مانع محافظ در برابر آلاینده ها و مواد شیمیایی است و باید بقدر کافی ضخیم باشد. به طور کلی، این پوشش ها از یک ماده شیمیایی مقاوم در برابر حرارت ساخته شده اند. نیاز دیگر کفپوش دارویی این است که باید کاملا بدون درز باشد و فضای اتاق را از دیوار به دیوار پوشش دهد. این ویژگی های طراحی بمنظور از بین بردن گرد و غبار، مواد شیمیایی و آوار در ترک و شکاف کف اجرا می شود.
از آنجا که در شرکتهای دارویی اغلب با مواد فرار کار می کنند، کفپوش های مربوطه از لحاظ شیمیایی مقاوم و ضد استاتیک هستند. باید بدانیم ضد استاتیک بودن به چه معناست ؟ در اثر تردد افراد و حرکت وسایل ، بار الکنروستاتیکی جابجا می شود که در محیطهای بهداشتی و از جمله داروسازی بایستی از این پدیده جلوگیری شود.
اين كفپوش‌ها بار الكترواستاتيكي كه در اثر حركت وسايل و رفت و آمد افراد به وجود آمده را به حداقل مي‌رسانند و مقاومت الكتريكي آنان نيز كنترل شده است.حذف يا كاهش ولتاژ و بار روي محصولات لاستيكي از طريق ايجاد منافذ و راه‌هايي كه بار را پراكنده مي‌سازد، در بسياري موارد از اهميت بالايي برخوردار است. ويژگي آنتي استاتيك هر ماده تحت تاثير خصوصيات بار الكترواستاتيك آن است. پس یکی دیگر از مهمترین کاربردهای کفپوش اپوکسی ، استفاده آن در صنایع داروییست .

کفپوش پلی اورتان ورزشی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

از آنجا که کفپوشهای پلی اورتان نرم و کشسان هستند و این امر به آنها مقاومت بیشتری در برابر خراش می دهد ، از آنها در ورزشگاه ها استفاده می شود. همچنین در مکانهایی با رفت و آمد زیاد کاربرد دارند. کفپوش پلی اورتان ورزشی از الاستیسیته و انعطاف پذیری مناسبی برخودار می‌باشد که این خصوصیت آن را به گزینه مناسبی جهت کاربرد در اماکن ورزشی تبدیل می‌کند. این کفپوش بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست. تمیز کردن و نگهداری آن آسان می باشد.

کاربرد کفپوش پلی اورتان ورزشی:

مقاومت زیاد کفپوش پلی اورتان ورزشی در مقابل سایش و قابلیت اجراء در فضاهای باز وسرپوشیده و مقاوم در برابر برف ، باران ، سرما وگرما آن را در رده کفپوشهای مناسب برای محیط‌های ورزشی قرار می‌دهد..

مزایای کفپوش پلی اورتان ورزشی:

 • جلوگیری از آسیب دیدن ورزشکاران و لغزش بدلیل جنس خاص کفپوش پلی اورتان
 • مقاوم در برابر سایش ، برق و آتش
 • عدم جذب آلودگی‌های محیطی.
 • حداکثر میزان نیروی جذب ضربه.
 • امکان خط کشی و طراحی بر روی کفپوش.
 • بر روی کلیه سطوح قابلیت اجرا دارد . ( فلزی، بتنی، سنگی، اسفالت، چوبی و غیره).
 • مقاوم در برابر انواع اسیدها و روغنها
 • ضد لغزندگی

 

نمونه ی اجرا شده توسط گروه اجرای اکسیر پرگاس

مراحل اجرا کفپوش اپوکسی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی توسط کارخانه رنگ اکسیر پرگاس در ۷ مرحله انجام میشود.

این راهنمای مربوط به یک رولر ساده دو طبقه کف پوش است. چنین سطوح مناسب برای پوشیدن و بریدن سبک و متوسط است، مناسب برای گاراژ و اتاق های ذخیره سازی.

مرحله 1 . آماده سازی سطح : سطح را آماده کنید. آماده سازی بستر لازم است تا از چسبندگی بین محصول اپوکسی و بستر اطمینان حاصل شود. روش های مناسب سنگ زنی یا سنگ زنی الماس می باشد. هر سطحی که با روغن های آلوده شده است، ممکن است نیاز به تمیز کردن شیمیایی نیز داشته باشد. سطح را با یک چرخ دنده مناسب آماده کنید

مرحله 2 .شستن و تمیز کردن کف : از یک خلاء صنعتی استفاده کنید که حتی ذرات گرد و غبار کوچک را نیز می گیرد. قبل از آغاز به کار، کف باید از تمام گرد و غبار و باقی مانده ها پاک شود. در غیر این صورت ذرات مختلفی درون کفپوش قرار می گیرند و چسبندگی به طور قابل توجهی ضعیف می شود. سطح میکرو گرد و غبار در سطح کمتر از آغازگر شما نیاز دارید.

مرحله 3 . گرد و غبار گرد و غبار را از کف اپوکسی تهیه و پر کردن :کف را با یک پودر اپوکسی مناسب بپوشانید. همیشه کف را به جلو می اندازد، اعتقاد ندارید که پر کردن لازم نیست. چسب زدگی کف خود را عمر طولانی تر و چسبندگی بهتر به بستر می دهد. علاوه بر این، بستر را نیز از بین می برد و خطر حباب ها و گازها را از بین می برد. پر کردن همچنین کمک می کند تا مقدار محصول را که در مراحل بعدی مورد نیاز است کاهش دهد. اطمینان حاصل کنید که مناطق به درستی تهویه می شوند. برای شستشوی کف مناسب، معمولا دو لایه آغازگر را پوشش میدهید با پرایم اپوکسی . برای مخلوط کردن اجزای A و B از آغازگر، یک میکسر الکتریکی مناسب استفاده کنید.

مرحله 4 . سطح را با پرایمر اپوکسی آغاز کنید : تمام ترک ها، سوراخها و غیره را با جوش کفپوش اپوکسی پر کنید. (این مرحله همچنین می تواند قبل از پر کردن اگر شما ترجیح می دهید) برای ترک های نازک ممکن است لازم باشد آنها را با یک برش الماس برش قبل از پر کردن به منظور بهبود لنگر انداخته.

مرحله 5 استفاده از پوشش اول با استفاده از پوشش کف اپوکسی : استفاده از پوشش اول رنگ اپوکسی. تمام محتویات سخت کننده را در قسمت A خالی کنید. از یک میکسر الکتریکی استفاده کنید و حداقل دو دقیقه مخلوط کنید. مخلوط کردن نکنید! این گام بسیار مهم است. مخلوط ضعیف به یک کف دست ساز منجر می شود!

مرحله 6 مخلوط مناسب دو قسمت رنگ اپوکسی بسیار مهم است : محصول را با یک غلتک اعمال کنید. از غلتک با کیفیت خوب استفاده کنید، زیرا غلطک های با کیفیت پایین ممکن است شروع به ریختن کنند. شما باید بعد از 24 ساعت دوباره لباس پوشید. روز بعد شما ممکن است مشکلات مختلفی از قبیل ترک، سوراخ ها و غیره داشته باشید. قبل از شروع کت بعدی، قبل از پر کردن آنها، آنها را پر کنید. شما همچنین ممکن است نیاز به شن و ماسه برخی از سطوح ناهموار که پس از اولین پوشش ظاهر می شود. در صورت لزوم، قبل از پوشش دوباره خشک شود تا خشک شود.

مرحله 7 پوشش اول پوشش کفپوش اپوکسی گام 7 کت نهایی را اعمال کنید : قبل از قرار دادن پوشش نهایی یا لایه نهایی کفپوش اپوکسی مطمئن شوید که تمام حفره ها و ترک ها پر شده است و تمام گرد و غبار جمع شده است. در غیر این صورت یک بافت زشت در سطح نهایی خواهید گرفت. به یاد داشته باشید اکثر محصولات اپوکسی عمر مفید حدود 40 دقیقه (یا کمتر) دارند، بنابراین فقط یک سطل را در یک زمان مخلوط کرده و بلافاصله کار می کنند. نتیجه نهایی یک سطح پوشش زیبا است آیا شما بیشتر از یک فرد یادگیری بصری هستید؟ سپس این ویدیو را تماشا کنید: آیا میخواهید درباره کفپوش اپوکسی بیشتر بدانید؟ پس چرا نمیتوانید دوره آموزشی اپوکسی کفپوش خود را بررسی کنید؟ شما 3 ساعت مواد آموزشی بسیار جذاب دریافت خواهید کرد که شما را قادر می سازد تا پروژه های چالش برانگیز را اتخاذ کنید.

کارخانه رنگ اکسیر پرگاس تولید کننده کفپوش اپوکسی و پوشش ضد آب است. کفپوش صنعتی اکسیر پرگاس و کفپوش پلی یورتان و کفپوش ضد اسید و کفپوش انتی باکتریال نیز از محصولات دیگر شرکت رنگ اکسیر پرگاس میباشد کارخانه رنگ اپوکسی اکسیر نیز با توجه به نیاز بازار اقدام به تشکیل گروه اجرا کفپوش اپوکسی با استاندارد روز دنیا نموده است گروه اجرا کفپوش اپوکسی با استاندارد روز دنیا نموده است

کفپوش سالن های ورزشی چند منظوره

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

سالن های ورزشی سرپوشیده که در سطح شهرها و مجموعه های ورزشی ساخته می شوند در جهت افزایش بهره وری و استفاده بهینه در ابعادی ساخته می شوند که برای ورزشهای مختلف مورد استفاده قرارگیرند و از این رو به زمین های چند منظوره شهرت یافته اند. زمین های چند منظوره معمولاً برای ورزش هایی نظیر بسکتبال ، والیبال، فوتسال، هندبال ، بدمینتون و ... خط کشی مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از مهمترین مسائل فنی در خصوص اجرای این سالن ها انتخاب و اجرای کفپوش مناسب می باشد.
کفپوش های مختلفی برای سالن های چند منظوره مورد استفاده قرارمی گیرند که از مهمترین و پراستفاده ترین آنها می توان به کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان اشاره نمود.

ویژگی های منحصر بفرد کفپوش های اپوکسی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

پوشش های اپوکسی به علت مقاومت شیمایی، دوام، تخلخل کم و استحکام باند قوی مورد استفاده قرار می گیرند. پوشش های اپوکسی می تواند به صورت مزرعه ای، برس زدن، چرخاندن و یا پرچین کردن بسته بندی شود. اپوکسی ها برای خواص چسبندگی عالی، مقاومت شیمیایی و حرارت، خواص مکانیکی خوب به عالی و بسیار خواص الکتریکی عایق شناخته شده است.
استفاده از مواد اپوکسی گسترده است و شامل: پوشش ها، چسب ها و مواد کامپوزیتی مانند فیبر کربن و پلاستیک تقویت شده شیشه ای است(هر چند پلی استر، وینیل استر و دیگر رزین های ترموستات نیز برای پلاستیک تقویت شده شیشه استفاده می شود.) حتی فرمولاسیون پوشش اپوکسی خاصی وجود دارد که باعث افزایش مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر حرارت و توانایی آب زیرزمینی می شود.