| دانلود قالب جوملا | کولر صنعتی | گرماتاب | اسکوتر برقی | خرید وی پی ان | دوربین مدار بسته | اخبار استقلال

کفپوش اپوکسی | کفپوش اپوکسی شفاف | کفپوش آنتی استاتیک | کفپوش دکوراتیو | کفپوش صنعتی

کفپوش اپوکسی صنعتی و نحوه پیاده سازی آن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یکی از جمله کفپوش‌هایی که می‌تواند در محیط کار سلامت کارکنان را تضمین کرده و امنیت بالاتری را در محیط کار برای آنها فراهم آورد، کفپوش اپوکسی صنعتی است. این نوع کفپوش اپوکسی به دلیل خاصیتی که دارد می‌تواند از سر خوردگی افراد بر روی سطح جلوگیری کرده و آلودگی بر روی آن ماندگار نخواهد بود و می‌توان به سادگی آن را پاک کرد.

کفپوش اپوکسی شرایط نگهداری ساده‌ای داشته و می‌توان به سادگی آن را بر روی سطوح مختلفی همچون سیمان، موزاییک، سنگ، کاشی و غیره اجرایی کرد. کفپوش اپوکسی کارخانجات که در حال حاضر بهره برداری می‌شود می‌تواند زیبایی محیط را افزایش داده و فضای موجود را بسیار دل انگیزتر سازد به گونه‌ای که افراد به جهت انجام کار خود انگیزه بیشتری گرفته و می‌توانند کار خود را با سرعت بیشتری انجام دهند.

کفپوش صنعتی که در حال حاضر وجود دارد متناسب با انواع صنایع بوده و می‌توان به دلیل تنوع بالایی که این نوع کفپوش‌ها برای کارخانجات و سایر صنایع دیگر به ارمغان می‌آورند از آنها در تمامی صنایع استفاده کرد. امروزه می‌توان انواع کفپوش صنعتی همچون کفپوش‌های آنتی باکتریال، ضد سایش و ضد خش، آنتی استاتیک و غیره را متناسب با صنعت در نظر داشته تهیه کرد.

 

اجرای کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی صنعتی، اجرا توسط پوشش اکسیر پارسه

انواع کفپوش اپوکسی صنعتی  و معرفی کاربرد آنها

به طور کلی کفپوش اپوکسی بر اساس جنس کفپوش و کاربرد به دو دسته مختلف تقسیم می‌شوند که جنس‌های آن بیشتر به دو دسته پلی یورتان و کفپوش صنعتی تقسیم می‌شود. حال انواع کفپوش اپوکسی صنعتی خود به چند دسته تقسیم می‌شوند که به تفسیر آنها می‌پردازیم:

·        کفپوش آنتی استاتیک: در برخی از محیط‌های صنعتی که راه رفتن روی سطوح آن موجب الکتریسته ساکن می گردد که با توجه به جنس لباس افراد میزان آن می تواند متفاوت باشد.

در کنار افراد، دستگاه‌ها و ماشین‌هایی که در کارخانه‌ها از آنها استفاده می‌شود نیز منجر به الکتریسیته ساکن می‌شوند. در بسیاری از کارخانه‌ها به دلیل مشاغل سختی که وجود دارد امکان جرقه و در نهایت آتش سوزی در محیط وجود خواهد داشت به همین دلیل کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک می‌تواند از این جرقه جلوگیری کرده و در نهایت مانع بسیاری از خطرات همچون آتش سوزی شود. 

·        کفپوشی آنتی باکتریال: یکی از انواع کفپوش اپوکسی صنعتی که در بیمارستان‌ها و به طور کلی محیط‌های بهداشتی و درمانی استفاده می‌شود، کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال نام دارد. این نوع کفپوش‌ها می‌توانند از تکثیر و رشد باکتری‌ها و انواع ویروس جلوگیری کرده و اجازه نمی‌دهند که آلودگی بر روی سطوح باقی بماند. این نوع کفپوش اپوکسی صنعتی از زیبایی خاصی برخوردار بوده و متناسب با محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

·        کفپوش ضد سایش و ضد خش: در بسیاری از صنایع که با ابزارهای تیز و برنده سر و کار دارند و یا احتمال افتادن وسایل در آن زیاد است و ماشین‌های سنگین امکان تردد بر روی کفپوش‌ها را دارند از کفپوش ضد سایش استفاده می‌کنند. اصولاً با گذشت زمان و استفاده مداوم از کفپوش‌ها موجب سایش و خش روی سطح می شود؛ راه حل جوگیری از این مشکلات استفاده از کفپوش اپوکسی صنعتی به صورت ضد سایش و ضد خش بوده که از دوام بالایی برخوردار بوده و علاوه بر طول عمری که این نوع کفپوش‌ها دارند می‌تواند در برابر سایش و خش بسیار با دوام باقی بماند تا مشکلی برای کارگران ایجاد نشود.

·        کفپوش ضد اسید: در بسیاری از کارخانجات متناسب با حوزه فعالیت همچون تولید مواد غذایی، داروسازی و غیره امکان اسیدی شدن سطوح وجود دارد. در این شرایط تهیه کفپوش اپوکسی سالن تولید می‌تواند انتخابی بسیار مناسب باشد، زیرا این نوع کفپوش اپوکسی صنعتی در برابر اسید، حلال‌ها، روغن و بسیاری از مواد دیگر مقاوم بوده و می‌تواند مقاومت کفپوش را بسیار بالا ببرد به همین دلیل کفپوش اپوکسی سالن تولید می‌تواند بهترین انتخاب برای کارخانجات صنعتی از این دست باشد.

·        کفپوش پارکینگ: کفپوش اپوکسی صنعتی دیگری که در حال حاضر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، کفپوش پارکینگ است. این نوع کفپوش به راحتی بر روی انواع سطوح بدون هیچ گونه درز و به صورت کاملا یکپارچه اجرا می‌شود و به دلیل چسبندگی فوق العاده‌ای که دارد در مدت زمان بالایی با قرار گرفتن در معرض انواع مواد شوینده، آلودگی‌ها، مواد شیمیایی و آتش سوزی‌ها مقاوم می‌مانند و به سهولت پاکیزه می‌شوند.

اجرای کفپوش اپوسی ورزشی
اجرای کفپوش اپوکسی برای سالن ورزشی-اکسیر پرگاس

مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی صنعتی چیست؟

مهم‌ترین مزیت این نوع کفپوش‌ها، دوام و ماندگاری بالای آن است که به همین دلیل می‌تواند از خش و سایش‌های مکانیکی به میزان بسیار بالایی جلوگیری کند. کفپوش‌های معمولی دارای طول عمر کوتاهی هستند در حالی که کفپوش اپوکسی سالن تولید طول عمر بسیار بالایی داشته و پس از گذشت چند سال نیاز به تعویض و یا تعمیر نخواهند داشت و به همین دلیل بیشترین کاربرد را در سالن‌های تولید دارند.

زمان اجرایی شدن کفپوش اپوکسی سالن تولید در مرحله اول بازدید و مهندسی فنی از سطح انجام شده و سپس تیم آموزش دیده‌ای برای اجرایی شدن کفپوش صنعتی به محل اعزام می‌شوند. در صورتی که سطح دارای ترک، شکاف و غیره باشد زمان اجرایی شدن این موارد رفع می‌شود و سطح از آلودگی‌ها پاک می‌شود تا آماده اجرایی شدن کفپوش اپوکسی کارخانجات شود. در صورتی که آلودگی خاصی وجود نداشته باشد، قیمت اجرایی شدن کفپوش صنعتی نسبت به زمان تعمیر پایین‌تر خواهد بود.

از چه نوع کفپوشی به عنوان کفپوش اپوکسی کارخانجات استفاده می‌شود؟

کارخانجات و به طور کلی سالن تولید باید از کفپوش اپوکسی سالن تولید بهره‌مند شوند و دلیل آن نیز مقاومت بالا و بهداشتی بودن این نوع از کفپوش‌ها است که می‌تواند مزایای بسیاری را برای مشاغل مختلف به وجود آورد و صاحبین کسب و کار را ملزم به استفاده از کفپوش صنعتی کند.

کفپوش اپوکسی کارخانجات به دو صورت کفپوش‌های رزینی 2 لایه و 3 لایه انجام می‌شود. برای مشاغلی که دارای تردد خودروهای سنگین هستند توصیه می‌شود از کفپوش اپوکسی سالن تولید به صورت 3 لایه استفاده شود که دلیل آن مقاومت بالایی است که این نوع کفپوش‌ها دارند.

از کفپوش اپوکسی صنعتی به صورت 3 لایه در پارکینگ‌ها نیز به دلیل دوام بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند ماندگاری بالا را تضمین کند. به طور کلی کفپوش اپوکسی کارخانجات به دلیل ماهیتی که دارند بیشتر به صورت 3 لایه اجرایی می‌شود تا بتواند در مدت زمان بالا ماندگار بماند و مشکلی در سطوح ایجاد نکند.

برچسب ها: کفپوش پارکینگ‌، ساختمان های اداری، تجاری ، مسکونی، سنگ ، بتن ، موزایک ، مواد شیمیایی ، مقاومت فشاری، کفپوش اپوکسی ، کفپوش اپوکسی شفاف ، کفپوش آنتی استاتیک ، کفپوش دکوراتیو ، کفپوش صنعتی ، کفپوش اپوکسی ضد اسید، پلی یورتن ، ورزشی ، رنگ صنعتی و کفپوش پرگاس ا, کفپوش اپوکسی خانگی - هزینه کفپوش اپوکسی - انواع کفپوش منزل - قیمت کفپوش اپوکسی در منزل -نحوه اجرا کفپوش اپوکسی - قیمت انواع کفپوش رولی - قیمت انواع کفپوش PVC - انواع کفپوش ساختمان